To tvrdi Craig Wright o sebe, že je zakladateľ Bitcoinu a de facto je tajomná osoba Satoshi Nakamoto. Získal od úradu pre autorské práva Spojených štátov amerických copyright na Bitcoin whitepaper.

Craig Wright, samozvaný tvorca bitcoinu, podal prihlášku na Úrad pre autorské práva v USA, ktorý podporuje jeho tvrdenia o autorstve nad pôvodným bitcoinovým kódom a Satoshiho Whitepaperom.

Verejnost, ale aj ľudia z krypta prostredia neveria, že tento austrálsky podnikateľ je tajomný Satoshi Nakamoto, ale to úrad pre autorské práva neskúma túto skutočnosť.

Aby to bolo jasné, registrácia neznamená vlastníctvo ani nie je oficiálnym patentom. Proces autorského práva umožňuje komukoľvek zaregistrovať čokoľvek v snahe pripraviť sa napríklad na súdne spory súvisiace s vlastníctvom.

„Ľudia registrujú veci z nejakého dôvodu. Chcú to využiť a chcú za to kredit, “povedal David H. Faux. Právnik v oblasti duševného vlastníctva v New Yorku. „Niekto nečestný by zaregistroval White Paper Bitcoinu, aby ju dal na svoju webovú stránku a získal tak prospech. Ale v určitom okamihu sa mu to vráti. “„Trh sa o to postará,“ povedal Faux.

Po včerajšom oznámení Craiga Wrighta o registrácii whitepaperu, cena Bitcoinu SV za ktorou Craig stojí, stúpla z hodnoty 63 USD na 122 USD.

Zdroj: coindesk.com