Krypto pojmy

1. HODL – “Hold on for dear life”

V skratke “HODL” bol brept, ktorý získal popularitu medzi kryptoobchodníkmi. Termín HODL sa prvýkrát objavil na diskusnom fóre Bitcoin v roku 2013 a prišiel od člena s názvom GameKyuubi pod názvom “I AM HODLING”. Znamená to ponechať si kryptomenu ktorú vlastníme, čiže ju nepredáme. Čakáme na navýšenie hodnoty danej kryptomeny, teda „ hodlujeme“

2. FOMO – “Fear of missing out”

Dá sa charakterizovať ako strach z nevyužitej príležitosti. Keď vidíte že hodnota mince stúpa ktorú sledujete, ale nevlastníte, máte tendenciu ju rýchle získať aj predajom iných mincí ktoré vlastníte. Avšak, nie vždy je to dobrý spôsob, nakoľko je to hlavne motivované emočným faktorom. Nakupovať sa odporúča práve keď cena klesá. FOMO je obrovský faktor, ktorý je potrebné zvážiť, keď obchodujete s kryptom.

3. FUD – “Fear, uncertainty, and doubt”

Strach, neistota, pochybnosti. Ide o neoverenú správu ktorá sa šíri medzi investormi.

4. WHALE

Obchodník, ktorý vlastní veľký obnos peňazi a môže ovplyvňovať svojím objemom zvyšovanie ceny kryptomince pri obchodovaní.

5. BEAR

Toto je výraz požičaný od ľudí z Wall Street. To znamená, že obchodník / investor, ktorý verí, že ceny určitej kryptomeny, alebo trhu klesnú a chcú profitovať z tohto poklesu.

6. TO THE MOON

Cena mince stúpa a slengovo sa vraví, že hodnota mince „pôjde až na mesiac“

7. BULL

Je opak Bear, čiže kryptomena bude rásť a to isté platí aj o trhu s kryptomenami.