Zakladateľ spoločnosti Tron, Justin Sun je tu opäť s pozitívnou správou, aby prekvapil priaznivcov TRON komunity a potencionálnych investorov. Počas prebiehajucej konferencie niTRON v Los Angeles oznámil že pripravujú nový projekt na spustenie. Zakladateľ “najvýkonnejšej” blockchain siete oznámil v tweete, o pripravovanom projekte. Povedal, že Tron plánuje spustiť decentralizovaný vysielací protokol.

Očakáva sa, že tento vysielací protokol bude konkurovať spoločnostiam YouTube, Twitch, Facebook. Projekt má zastrešovať BitTorrent, ktorý je vo vlastníctve spoločnosti Tron od minulého roku.
To umožňuje používateľom mať bezproblémové zdieľanie veľkých  súborov, ako sú videá a hudba, stiahnuté vo veľmi vysokej rýchlosti. BitTorrent je jedným z najpopulárnejších vývojových technológií.

Justin Sun niekoľko krát povedal, že Tron blockchain zmení svet na internete a zameria sa na urýchlenie výroby a prenosu obsahu vo svete internetu. Projekt by mal byť spustený v druhom štvrťroku 2019.

Odkedy spoločnosť Tron prešla zo siete Ethereum, tím využil príležitosť vybudovať jednu z najsilnejších platforiem pre decentralizované aplikácie.