Ruský parlament sa na nasledujúcom zasadnutí zameria na zákony smerujúce ku krypto v  ekonomike, hovorí predseda Vyacheslav Volodin, predseda nižšej komory ruského parlamentu. Oficiálna stránka Parlamentu to odhalila v tlačovej správe uverejnenej v stredu 9. januára.

Taktiež sa šušká, že Rusko chce investovať niekoľko biliónov dolárov do kúpy bitcoinov. Chcú tak obísť sankcie ktoré uvalila na Rusko Európska únia a USA.

Volodin tiež vyzval zákonodarcov, aby vytvorili priaznivé právne prostredie pre rozvoj digitálnej ekonomiky v Rusku.

Predseda ďalej odporučil vytvorenie pracovných skupín odborníkov, podnikateľov a výskumných pracovníkov s cieľom urýchliť vývoj nových zákonov týkajúcich sa digitálnej ekonomiky. Volodin dodal, že poslanci majú v blízkej budúcnosti predstaviť viac ako 20 nových návrhov zákonov súvisiacich s digitálnou ekonomikou.

Ruská vláda sa snažila dokončiť návrh zákona o digitálnych aktívach v priebehu minulého roka, pričom finálna verzia dostala ťažkú ​​kritiku. Návrh zákona o právnych predpisoch pre krypto, ktorý chýbal  mal veľa nedostatkov a bude definovať aj základné predpisy ako napríklad ťažbu kryptomien a definovanie kryptomien ako samotnej meny.

V septembri navrhla Ruská únia priemyselníkov a podnikateľov (RSPP), ktorej členmi je banský a hutný miliardár Vladimír Potanin a šéf ruského inovačného fondu Skolkovo Viktor Vekselberg, navrhli alternatívu k návrhu zákona o kryptách. V novembri poslala skupina svoje návrhy ruskému premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi.