Až 13% respondentov z prieskumu Investing.com uviedlo, že by sa zaujímali o nákup krypta z Amazonu.

Zákazníci  Amazonu vyjadrili záujem nakupovať krypto z Amazonu, tvrdí nová správa Investing.com.

Správa obsahovala výsledky prieskumu, v ktorom sa zákazníci opýtali, aké nové ponuky by chceli od spoločnosti vidieť. 13 percent respondentov uviedlo, že by sa zaujímali o nákup krypta z Amazonu, približne rovnaký počet sa zaujíma o pokrytie zdravotnej starostlivosti (15 percent),  verejnej dopravy (13 percent) a lekárskej marihuany (13,5 percenta).

Záujem o produkty, ako je lekárska marihuana a kryptomena, možno čiastočne pripísať miléniovej zákazníckej generáciii, ktorá trávi viac na Amazone ako akákoľvek iná skupina zákazníkov. Táto skupina nie je zanedbateľná pre Amazon nakoľko v priemere minú 123 USD za mesiac na Amazone. Môžeme očakávať prijatie krypta od Amazonu? Amazon vždy načúval svojich zákazníkov a táto možnosť je veľmi pravdepodobná.

Výsledky prieskumu prichádzajú len niekoľko dní po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao povedal na Twittery, že Amazon bude nakoniec nútený vydať svoju vlastnú kryptomenu.  

Zatiaľ čo spoločnosť Amazon neuskutočnila žiadne verejné kroky smerom k vývoju vlastnej kryptomeny,  alebo prijatie používania samostatného krypta, spoločnosť sa v minulosti zamerala na adaptáciu  blockchainu. Minulý rok , 28. novembra spoločnosť Amazon oznámila dva produkty súvisiace s blokchainomi: Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) a Amazon Managed Blockchain.

Viac ako rok pred tým, ako boli tieto dva produkty oznámené, spoločnosť Amazon zakúpila tri krypto-súvisiace názvy domén: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com a amazoncryptocurrencies.com. Podľa spoločnosti CoinDesk spoločnosť už vlastnila amazonbitcoin.com, keď kúpila tieto ďalšie tri.

“Vplyv Facebooku, ktorý vstupuje do priestoru krypta, by mohol mať hlboký vplyv na spustenie masového prijatia a používania krypta”, povedal Tom Tayler pre Value Walk. “Implementácia technológie blochchain na platformách Facebook: WhatsApp Messenger a Instagram prinesú aplikáciu približne dvom miliardám aktívnych používateľov.”

“Presun Facebooku len zvýši rastúci tlak na iné spoločnosti založené na internete, ako je Amazon, aby prijali platby v krypte a vyvinuli svoju vlastnú mincu alebo token, aby držali krok s Facebookom v prebiehajúcom technologickom pretekaní.”

Zdroj: investing.com