Viac ako 50 inžinierov zamestnaných pre Facebooku vyvýja novú kryptomenu pre sociálneho a mediálneho giganta. Mark Zuckerberg hovorí o projekte.

Nielen Facebook, ale aj  Telegram a Signal sú tiež v úlohe, aby v priebehu budúceho roka začali používať nové kryptopeniaze.

“Na Facebooku prebieha najviac očakávaný, ale tajný projekt. Spoločnosť pracuje na minci, ktorú používatelia WhatsApp, ktoré vlastní spoločnosť Facebook, mohli okamžite poslať peniaze priateľom a rodine, “uviedla správa a citovala ľudí, ktorí sú oboznámení s projektom.

Telegram s odhadovaným počtom 300 miliónov používateľov na celom svete pracuje aj na digitálnej minci.

S plánom Facebook spojiť svoje tri platformy – Messenger, WhatsApp a Instagram – digitálna mena by dosiahla takmer “2,7 miliardy ľudí, ktorí používajú jednu z troch aplikácií každý mesiac.”

V minulom roku David Marcus, dlhoročný zodpovedný za službu Facebook Messenger, povedal na blogovom príspevku, že zriadil malú skupinu, aby preskúmala, ako najlepšie využívať Blockchain na Facebooku od začiatku.

Spoločnosť Facebook tiež propagovala svojho vedúceho inžiniera Evana Chenga ako riaditeľa inžinierstva v divízii Blockchain, ktorá signalizovala dôležitosť projektu.

Podľa Zuckerberga sa užívatelia môžu čoskoro prihlásiť na Facebook s autentifikáciou založenou na Blockchain.

Blockchain môže poskytnúť používateľom viac právomocí pri udeľovaní prístupu k údajom na aplikácie tretích strán.