Len niekoľko týždňov po uvedení na trh v USA, obchodno – investičná platforma eToro oznámila, že plánuje kúpiť Dánsku blochainovú spoločnosť Firmo, uvádza Julie Muhn na Finovate.

Firmo umožňuje, aby tokeny bežali na akomkoľvek blokchaine.

Podmienky obchodu, ktoré označujú prvú akvizíciu spoločnosti eToro, neboli zverejnené.

S dnešným nákupom sa eToro usiluje o tokenizované finančné aktíva na svojej platforme. Na uľahčenie tohto rastu sa spoločnosť so sídlom v Izraeli osobitne zaujíma o vytvorenie tímu pre výskum a vývoj spoločnosti Firmo.

„Táto akvizícia,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti eToro Yoni Assia pre agentúru Bloomberg, „pomôže zvýšiť náš rast v budúcom tokenizovanom hospodárstve. Naším cieľom je byť aktívnym hráčom v blockchaine. “A eToro môže byť na tomto mieste vpredu – podľa Bloombergu budú v roku 2019 zohrávať obrovskú úlohu tokenizované aktíva, pretože investori sa usilujú o konverziu aktív, ako sú nehnuteľnosti a akcie, na obchodovateľné digitálne aktíva.

Firma Firmo bola založená v roku 2017 a ponúka programovací jazyk s názvom FirmoLang. Použitie je možné na platobné platformy P2P alebo deriváty kryptomien s tokenmi. Firmo je všestranný, čo umožňuje, aby tokeny bežali na akomkoľvek blokchaine. Spoločnosť bola pôvodne známa ako platforma pre sociálne obchodovanie. V roku 2013 začala spoločnosť obchodovať s bitcoinami prostredníctvom CFD a v roku 2017 umožnila klientom obchodovať a investovať do Etherea, XRP, Litecoinu a ďalších kryptomien. Spoločnosť eToro dnes disponuje kapitálom približne 223 miliónov dolárov.

Zdroj: bankingtech.com