Kurz  BTC / USD je takmer nezmenený na dennej báze už niekoľko dní.
    Nikolaos Panigirtzoglou zo spoločnosti JPMorgan sa domnieva, že veľkí hráči sa vrátia na trh.

Bitcoin je v režime mierneho klesania. Prvá digitálna minca sa obchoduje na úrovni 3,360 USD, v poslednej dobe sa nezmenila. BTC / USD sa dostalo nebezpečne blízko kritickej krátkodobej zóny podpory. Akonáhle je vyčistený, hlavný pokles zisku trakcie s ďalším zameraním na $ 3200 – $ 3,000.

Vzhľadom na to, že cena Bitcoinu sa dostala z nadmernej úrovne, inštitucionálni hráči začali meniť svoje názory na krypto a môžeme očakávať ich návrat.

Podľa Nikolaosa Panigirtzoglu, globálneho marketingového statéga spoločnosti JPMorgan, trh s kryptomenami uvidí veľkých hráčov opäť, ktorí sa vracajú do tohto odvetvia. Teraz, keď volatilita ustúpila, inštitucionálni investori majú pocit istoty a sú pripravení dať Bitcoinu ďalšiu šancu.

    “Stabilita, ktorú teraz vidíme na trhu s kryptomenami, vytvára priestor pre väčšiu účasť inštitucionálnych investorov v budúcnosti. Tento trh je stále nový a veľmi zaujimavý. Prešiel fázou prasknutia bubliny, “povedal.

V rozprávaní v rozhovore pre CNBC vysvetlil, že rast kryptoobchodu je obmedzený kvôli absencii regulačného dohľadu. Napriek tomu sa situácia pravdepodobne zmení v najbližších rokoch.