Najväčšia krypto burza na svete, Binance, oznámila vývoj svojho blockchainu takmer pred rokom. Len nedávno majiteľ spoločnosti Changpeng Zhao oznámil, že projekt nazvaný Binance Chain sa pripravuje na uvedenie TestNetu do prevádzky, čo naznačuje, že spustenie blockchainu sa blíži.

Podľa Zhaoho oznámenia bude TestNet spustený na verejné testovanie 20. februára. Zhao tiež vyzval každého, kto má záujem poskytnúť spätnú väzbu, pretože akýkoľvek pohľad na myšlienky používateľov bude cenný pre ďalší vývoj projektu.

O Binance Chain
Ako bolo uvedené, Binance oznámila, že sa rozhodla začať pracovať na vývoji Binance chain takmer pred rokom. Rozhodnutie bolo prijaté po rozsiahlom výskume decentralizovaných výmenných rámcov a analýze existujúcich DEX. Zmenáreň sa domnieva, že DEX stále potrebujú pracovať na zlepšení, hoci majú obrovský potenciál koexistovať s centralizovanými zmenárňami.

Podľa návrhu bude Binance Chain verejnou sieťou, ktorá sa zameria na obchodovanie a prevod blockchainových aktív. Projekt bude pracovať aj na vysokej kvalite výkonu, likvidite a jednoduchosti použitia. Sieť bude používať Binance Coin (BNB) ako svoj  token, čo znamená, že swap by sa mal očakávať po určitom okamihu po spustení MainNetu.

Aj keď je to ešte stále len náhľad do budúcnosti,  prvým krokom pre spoločnosť Binance je vidieť, ako sa bude správať TestNet.

Ďalší krok
Ak sa TestNet ukáže, že funguje správne a MainNet príde čoskoro, spoločnosť Binance sa bude zaoberať swapom tokenu BNB, čo znamená, že Binance Coin môže opustiť model tokenu ERC-20 v nasledujúcich mesiacoch. Následne by sa projekt mohol začať sústrediť na decentralizovanú výmenu, pretože na začiatku roka 2018 preukázal veľký záujem o tento spôsob.

Najväčším problémom s DEX v tom čase bol nedostatok užívateľsky prívetivých prvkov a efektívnosti. To bude pravdepodobne najzaujímavejšia oblasť, pokiaľ ide o budúcnosť DEXu spoločnosti Binance. Nakoniec sa zdá, že vízia Binance o centralizovanej aj decentralizovanej zmenárne môže začať vo vlastnom ekosystéme a rozširovať sa odtiaľ.