Americká spoločnosť Starbucks získala značne veľkú majetkovú hodnotu z dlho očakávanej obchodnej platformy Bakkt výmenou za používanie Bitcoinu zákazníkmi v ich obchodoch. Aj keď nie je technicky investorom vo vlastníctve spoločnosti Bakkt, spoločnosť Starbucks akceptovala vlastné imanie a súhlasila s tým, že sa stala prvým obchodníkom spoločnosti Bakkt.

Prichádza to ešte pred oficiálnym spustením obchodnej platformy Bakkt, ktorú vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Intercontinental Exchange (ICE), ktorý nedávno vyhlásil vlastník spoločnosti Bakkt.

Použitie Bitcoinu na zaplatenie kávy v obchode bude znamenať obrovský pokrok pri prijímaní Bitcoinu na každodenné transakcie v tisíckach podnikov spoločnosti Starbucks. Pravdepodobne milióny zákazníkov na celom svete dostanú možnosť slobodne ho použiť. Toto je tiež potenciálne obrovská stratégia rozšírenia trhu pre Starbucks, pretože nadšenci krypta budú viac navštevovať prevádzky, keď sa dvere otvoria pre Bitcoin.

Americkí zákazníci budú požívať Bitcoin a nakoniec sa rozšíri do ďalších krajín, kde je k dispozícii Starbucks. Ešte nie je isté, kedy obchody budú môcť začať prijímať Bitcoin.

Spustenie obchodnej platformy  Bakkt sa s radosťou teší na spoločenstvo s kryptom, pretože sa predpokladá, že ide o jednu z hlavných zmien, ktoré potenciálne podporia masové prijatie Bitcoinu tým, že poskytne inštitucionálnym investorom vhodné prostredie, aby dôverne investovalo do krypta. Odštartovanie sa však od minulého roka odkladalo niekoľkokrát predovšetkým z dôvodu nedostatočnej prípravy a pripravenosti otvoriť dvere na obchodovanie na platforme.